بهترين نرم‌افزارهاي طراحي رابط کاربري (UI)


 


 


در طراحي اپليکيشن در مشهد  و نوشته‌ي علمي «UI چه چيزي است» در رابطه پباده سازي UI و تفاوت آن با UX به اندازه کافي سخن کرديم؛ درحال حاضر درين نوشته ي علمي يک راست مي رويم سراغ معرفي قابل انعطاف افزارهاي پباده سازي رابط کاربري يا اين که به عبارتي UI.


 


براي پباده سازي UI به قابل انعطاف‌افزارهاي متعددي احتياج نداريد و راستش را بخواهيد ابزارهاي متعددي هم نيست. يعني کلاً سه اپليکيشن داراي اسم و رسم و پرطرفدار وجود داراست که اکثر اوقات طراح‌هاي UI از آن استعمال مي‌نمايند. Adobe XD، Sketch و Figma سه اپليکيشن اصلي پباده سازي رابط کاربري مي‌باشند. ما هم در زمان فراگيري پباده سازي رابط کاربري از اپليکيشن Adobe XD به کارگيري کرديم.


 


ساير قابل انعطاف‌افزارهايي که معرفي کرديم به اندازه اين سه عدد بي نقص و کاربردي نيستند البته در پروژه‌هاي بي آلايش و کوچک‌خيس قابل به کارگيري ميباشند. کلاً 10 اپ مطلوب براي سيستم‌ برهان ويندوز و مک به علاوه نرم‌افزار‌هاي ذيل اينترنت معرفي کرديم.


 


خب نخستين پاره اي با سه اپليکيشن پرطرفدار پباده سازي رابط کاربري آشنا شويم آنگاه برويم سراغ ساير.


 


1. ادوبي ايکس دي (Adobe XD)


adobe xd


 


اپليکيشن Adobe XD در سال 2016 عرضه شد. بعداز عرضه آزمايشي، اين نرم افزار با‌گاز به آيتم اوليه کليه طراحان رابط کاربري تبديل شد. ادله آن هم بي آلايش ميباشد، کمپاني ادوبي غايت سادگي، توجه و کوشش را مثل ابزارهاي مشهورش درين برنامه هم پياده نموده است.


 


با اين اپليکيشن ميتوانيد يک ورژن اول (Prototype) يا اين که موکاپ از طرح فراهم نماييد و به اشتراک بگذاريد. حتي مي‌‌‌توانيد برنامه کودکان‌ها، فرآيند به کارگيري از نرم‌افزار يا اين که وب سايت، مسيرهاي متفاوت و . را باطن طرح تهيه نمائيد. سپس هم ميتوانيد طرح را به طور زنده در گوشي خويش آزمايش فرماييد.


 


اين طرح به راحتي به وسيله نرم‌افزار‌نويس‌ها و دولوپرها قابل به کارگيري ميباشد.


 


در شرايطي‌که پيش از اينٌ با فتوشاپ يا اين که ايلستريتور عمل کرده باشيد، عمل با آن زياد طاقت فرسا نخواهد بود. اکثري از ابزارها عملکردي شبيه فتوشاپ دارا‌هستند و با مقداري وقت گذاشتن خاطر ميگيريد که چطور از آن‌ها استعمال فرمائيد.


 


 


 


اپليکيشن Adobe XD براي هر دو نوع سيستم ادله ويندوز و آي وي اس قابل به کارگيري ميباشد.


 


2. اسکچ (Sketch)


پباده سازي رابط کاربري SKETCHقبل از اين که ادوبي ايکس دي وارد بازار گردد، اسکچ يکه‌تاز پباده سازي UI بود. يک خلل اصلي اسکچ قابل نصب نبودن آن روي ويندوز بود. صرفا يوزرها مک (iOS) مي توانند از اين اپ به کار گيري نمايند.


 


اسکچ از نگاه تجهيزات و سعي بدون نقص ميباشد. مهم ترين نقطه قوت اسکچ پلاگين‌هاي کاربردي آن ميباشد که عمل را راحت‌ مي‌نمايند و خيلي از شغل هاي تکراري و طاقت فرسا را به راحتي يک سري کليک انجام ميدهند.


 


نادر و کاستي‌هاي اين نرم افزار نسبت به ادوبي ايکس دي با افزونه‌هايش حل شده‌است. حدوداً هر خصوصيت يا اين که امکاناتي که اپ ادوبي اکس دي داراست و اسکچ ندارد، پلاگيني براي آن ايجاد شده است.


 


3. Figma


فيگمافيگما هم يک کدام از آن کاردرست‌هاي پباده سازي رابط کاربري ميباشد که برخلاف دو اپليکيشن گذشته اکثر زمان ها به طور آنلاين و ذيل اينترنت استعمال مي گردد، اما که مي توانيد ورژن آفلاين آن را هم نصب و استعمال فرماييد.


 


خصوصيت خاصي که‌اين اپ را از ساير متمايز مي‌نمايد اين ميباشد که چندين طراح به طور همزمان مي توانند با هم تعامل داشته باشند و روي يک طرح عمل نمايند.


 


نکات اساسي براي سئو URL سايتحتما بخوانيد: نکات اصلي براي سئو URL وب سايت


 

اموزش طراحي نرم افزار اندرويد

چرابايد در کنار وبسايت، نرم افزار هم داشته باشيم؟

ارائه ايده هاي جذاب براي اغاز طراحي نرم افزار

نرم افزار نويسي شئ گرا

نرم افزار چيست؟

نرم افزار PWA چه ميباشد؟

زبان هاي برنامه نويسي براي سيستم عامل اندرويد

پباده ,سازي ,رابط ,کاربري ,هم ,اپليکيشن ,پباده سازي ,رابط کاربري ,سازي رابط ,اين که ,يا اين

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


EngineersRepository دنیای لاغری simorghbrparvaz فرکتال انار مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید-ماشین ابزار . سینماتور chubydesign gamer پروژه های دانشجویی